top of page

A szerző: Bagdi Zoltán kertészmérnöki diplomájának segítségével mindvégig megmarad a racionalitás talaján, még akkor is, amikor olyan témákat taglal, olyan határokat feszeget, amelyekhez sokunkat csak a fantáziánk enged közel.  

 

Az általa vizsgált kérdéseket már minden bizonnyal mindenki feltette magában... ki így, ki úgy - vérmérséklettől, tudományos érdeklődési fokozattól függően - vagy csak egy izgalmas sci-fi mozi hatására...

 

De vajon kaptunk-e rá megfelelő válaszokat? Vagyunk-e hozzá elég befogadóak - és esetleg elég bátrak - hogy túllépjünk azon, amit az iskolában (a kötelező alaptanterv részeként) megtanítottak nekünk? 

Korszakunk jellegzetessége, hogy egyre több és több titokról lebben fel a fátyol, - sok tétel kerül új alapokra, helyet adva azoknak a téziseknek, amelyek néhány évtizede még eretnekségnek számítottak volna.

Bagdi Zoltán átfogó munkája segít nekünk - földi halandóknak - megismerni és megérteni az Univerzum működését. 

ebb8df6f840b276ba0c074d0d964ccbf_210x160

Ha te is nyitott szemmel járnál az utadon és nem félsz attól amit látni fogsz,

akkor töltsd le

és olvasd el a a köteteket!

A kötetekről - a szerző ajánlásával

"Célom a "minden létező" elméletének a kidolgozása volt és úgy érzem, hogy ezt maradéktalanul sikerült is megvalósítanom. Érthető módon a megszületett végeredmény a mai fizikai elméletektől mind alapjaiban, mind következtetéseiben különbözik. Ez nem is lehet másképpen, hiszen eléggé közismert, hogy a mai fizikai elképzeléseinkkel gondok vannak. 

 

Mivel az én elméletrendszerem mentes az ellentmondásoktól, logikailag (azaz józan ésszel) minden magyarázható a kiindulási alaptól kezdve és nincs szükség sorozatos feltételezésekre sem, tehát nagymértékben különböznie is kell a mai elképzelésektől.

Semmi esetre sem egy-egy könnyű olvasmány, elvégre valamennyi kötet bár formabontó, azért mégiscsak tudományos mű.

Viszont meglehetősen érdekes és remélem, hogy némi kárpótlást nyújt, hogy nem csupán a képletektől, de mindazon szörnyűségtől is mentes, melytől a nem tudományos beállítottságú olvasók irtóznak.

Nálam ugyanis alapfeltétel volt, hogy semmi sem működhet a józan ésszel ellentétesen, még az általunk eddig meg nem érett, valaha létező legbonyolultabb valami sem, melyet Univerzumnak hívunk.

 

VÉLEMÉNYEM SZERINT AZ, AMIT CSAK KÉPLETEKKEL LEHET MEGMAGYARÁZNI ÉS MÁS MÓDON NEM, AZ NEM LEHET IGAZ!

 

Mindenre kell, hogy legyen logikus magyarázat, legfeljebb ma még a logikáját nem értjük. 

Nos, nekem sikerült új alapokra helyezve mindent a helyére rakni, mely révén kiderült, hogy minden sokkal egyszerűbb, mint eddig hittük, sőt számos olyan rejtélyre is fény derült, mellyel eddig a hivatalos tudomány nem is mert foglalkozni, hiszen akkor el kellett volna ismernie, hogy olyasmi is létezik, melyet nem tud megmagyarázni.

 

Más értelmezést kap a gravitáció, vagyis kiderül róla, hogy annak ellenére, hogy a tömegek ténylegesen vonzzák egymást, még sincs a szó szoros értelmében vett tömegvonzás, sokkal inkább beszélhetnénk tömegtaszításról.

Az elméletrendszer értelmében a Világegyetem megszületését is újra kell gondolnunk. Kiderül, hogy a Világegyetem keletkezése valóban egy hatalmas robbanással (ezt valóban nevezhetjük ősrobbanásnak) indult, majd az anyag szerveződése további robbanássorozat következménye volt. Vagyis a Világegyetem tágulásának elmélete csak részben igaz. A gravitáció kialakulásával az egyes halmazokon belül csak vonzás volt (ráadásul a mainál nagyságrendekkel nagyobb mértékben), a halmazok azonban valóban távolodtak egymástól egyre gyorsuló ütemben.

A gravitáció új értelmezése alapján kiderül, hogy a Világegyetem összehúzódása, - azaz a Nagy Reccs, soha nem fog bekövetkezni, hiszen a gravitáció csak a galaxisokon (illetve galaxis halmazokon) belül érvényesül, azon túl már taszítás van.

 

 

IDŐKÖZBEN ERRE MÁR A CSILLAGÁSZOK IS RÁJÖTTEK, CSAK MA MÉG A FIZIKUSOK NEM IGAZÁN ÉRTIK A DOLGOT.

Meglepő dolgokat tudhatunk meg (azaz inkább

következtethetünk ki) pl. a fekete lyukakról is.

Magyarázatot kapunk az összes paranormális jelenségre (pl. gömbvillám, levitáció, teleportáció, homeopátia, stb.). 

Elméletem lehetővé tette számomra, hogy az anyag szerkezetét olyan mélységben tárjam fel, melyre az emberiség soha nem lesz képes technikai úton, csak logikai megközelítéssel. Ennek alapján valamennyi elemi részecske finomszerkezetét meg tudtam állapítani, mely azon kívül, hogy nem mond ellent a tudomány mai ismereteinek sem, nagyon meglepő következtetésekre ad lehetőséget.

Ennek még számomra is elképzelhetetlen jövőt formáló szerepe lehet. Ugyanis a szó szoros értelmében elméletem és az anyagi világ ennek segítségével feltárt finomszerkezetének ismeretében szinte minden ma még lehetetlennek tekintett dolog technikailag megvalósítható.

 

A MEGVALÓSÍTÁS CSAK LOGIKUS GONDOLKODÁS ÉS IDŐ KÉRDÉSE, MERT ELMÉLETILEG SEMMI SEM LEHETETLEN.

 

Az elméletrendszer annyira komplex, hogy egyetlen elemét sem lehet kiragadni (minden összefügg mindennel), mert azonnal ellentmondás látszata merülne fel. Viszont ez a komplexitás mutatja, hogy állításaimnak igazaknak kell lenniük, mert az egyes elemek úgy illeszkednek egymásba, mint a fogaskerekek. Ez nem jelenti azt, hogy helyenként nem lehetnek téves következtetéseim, de ez az alapigazságon nem változtat.

Az én érdemem csak annyi, hogy véletlenül kinyitottam a szemem, és nyitott szemmel végig mertem menni azon a nagyon nehéz, göröngyös úton, amin a csukott szemű tudomány el sem mert indulni."

- Bagdi Zoltán - 

Egy logikus

FIZIKA

bottom of page